ROZHLED NA TIŠNOV - zpět na hlavní stránku

kontakt: e-mail: rozhledna.tisnov@wo.cz   

ROZHLEDNA   KDO JSME   PŮVODNÍ ROZHLEDNA   JAK JSME STAVĚLI   OTEVŘENÍ   AKCE 2004-2006  PROJEKT     

PRVNÍ VÝROČÍ NOVÉHO OTEVŘENÍ
Rozhledny v Tišnově

Je to neuvěřitelné, ale začátkem října ( přesně 11.10.) uplynul rok od chvíle, kdy byla slavnostně otevřena obnovená tišnovská rozhledna na Klucanině. Je příjemné sledovat, jak se hlavně za pěkného počasí plní ochoz rozhledny návštěvníky často i ze vzdálených míst, jak s každým počasím mění rozhledna svůj vzhled, jak si někdy v mlze s námi hraje na schovávanou, či jak se umí ozdobit duhou. Rozhledna slouží a to je dobře!

V sobotu 9. října 2004 v 10 hodin jsme na rozhledně oslavili společně její první a zároveň sedmdesáté narozeniny. Už přízemí rozhledny vyzdobené fotografiemi svědčilo o něčem výjimečném.

Vlastní oslavu zahájila hudební přednáška Jana Beránka "Počasí a jazz" doplněná houslovými hudebními ukázkami, které zaznívaly z vrchního ochozu rozhledny do okolní krajiny. Počasí nám nebylo zrovna příznivě nakloněno, déšť vystřídal studený vítr a tak přednáška byla velice příhodná.
Pak následovalo slavnostní odhalení první panoramatické desky z dílny pana Ivoše Durce. Výhledy na na Tišnov už tedy mohou i návštěvníci neznalí názvů okolních míst pojmenovat, místní zase ocení každý detail na desce.

Vše zakončilo slavnostní rozkrojení narozeninového dortu (svíčku ve větrném počasí ani nebylo potřeba sfouknout). Dostalo se na všechny a i na další příchozí čekalo příjemné překvapení v podobě občerstvení.